Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víte třeba že patří do skupiny kam patří ještěrky hadi atd... Patří do skupiny plazů. Žily už v dobách kdy na zemi byly dinosauři a jestli se ptáte jak vypadali, tak úplně stejně jak dnes.

Krunýř želvy je kostěný- vznikl srůstem páteře, žeber a kostěných destiček. Na povrchu je tvořen jednotlivými štítky. Vpředu a vzadu jsou otvory pro hlavu nohy a ocas.

Krunýř má dvě základní části: Obrazek

Doufam že to nějak pochopíte. Jestli si myslíte 

že želva dokáže vylíst z krunýře tak nedokáže!

Jo jesli se chcete na něco zeptat poradit tak napísejte Zabloudilka1@seznam.cz  nebo do komentářů

Tak papík Adelindaaa

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zelva

(Val, 7. 12. 2015 19:02)

No, mohlo toho textu byt vic...

supricek

(kacka, 22. 11. 2007 15:20)

mas to tu pekny

Viz...Co je to želva ? -

(Martin, 22. 2. 2007 20:08)

Viz...Patří do skupiny plazů. Žily už v dobách kdy na zemi byly dinosauři a jestli se ptáte jak vypadali, tak úplně stejně jak dnes....Tak to není vše až tak zcela pravda.
Pravda je taková - Želvy žijí na naší planetě více než 180 milionů let a za tu dobu se téměř nezměnily.Až na to že praželvy měly zuby podobné zubům ještěrů,ale krunýř měli krytý štíty jako jejich dnešní potomci.-Z knihy Sladkovodní želvy

super

(zuzka, 22. 2. 2007 7:31)

je to super ale chybí to mu šťáva

ČUSÍK!!

(Elsie, 8. 1. 2007 19:44)

Čusík! Máš tu fakti supí web! Mám doma želvičku Lily (Teatudo hornsfieldi). Kdyžtak jukni na náš weboušek: www.zelvousek.estranky.cz

Děkujííí

¨Webík

(Josie, 5. 1. 2007 17:26)

Ahojky!!!Máte to tu moc pěkný,i s fotečkama!!!A jukněte PLs na můj web(http:www.zelvikov.estranky.cz)-mám tam moc informací o suchozemských želvách,něco o mém želvákovi Nikim,atlas želv v obrazech,testy,želví poradnu,Želvíkoviny,Želví klub-budu moc ráda,když se přihlásíte!!!Díky:-)